"W dzieciństwie niewiele zależy od nas samych,
wiele zaś od tych, którzy są z nami"

B. Racławski

Nasze przedszkole powstało w 1980 roku. Jest małą placówką usytuowaną w bloku mieszkalnym, co pozwala nam stworzyć miłą, rodzinną atmosferę - dzięki temu znamy każdego malucha osobiście, a one znają nas. Nikt nie czuje się samotny, czy opuszczony, bo główną dewizą Przedszkola  Samorządowego NR 50 jest DOBRO DZIECKA. Praca opiera się na ścisłej współpracy całego personelu - pedagogicznego i administracyjno-obsługowego.

Personel przedszkola zapewnia profesjonalną opiekę, edukację i wychowanie dzieci.
Kadra pedagogiczna to wykształceni, kreatywni ludzie, wrażliwi, z wysoką kulturą osobistą.

Panie nauczycielki są absolwentkami wyższych uczelni pedagogicznych, posiadają tytuł magistra pedagogiki. Ponadto biorą udział w licznych kursach kwalifikacyjnych, doskonalących oraz metodycznych jak także w Radach Pedagogicznych. Najważniejsze jednak jest to, że kochają pracę z dziećmi i posiadają predyspozycje do wykonywanego zawodu. Ideą przewodnią pracy naszych nauczycieli jest przede wszystkim poszanowanie godności dziecka, umiejętność współdziałania z dzieckiem, motywacja i zaspokajanie jego indywidualnych potrzeb. Naszym zadaniem jest znalezienie drogi do każdego dziecka w trakcie zajęć, pobudzanie jego zainteresowań i możliwości intelektualnych.

Szczególną uwagę zwraca się na prawa dziecka do:

indywidualnego, życzliwego traktowania
    akceptacji takim, jakim jest
    pełnego bezpieczeństwa fizycznego i psychicznego
    indywidualnego procesu i własnego tempa rozwoju
    poszanowania godności
    swobodnej twórczej ekspresji
    poznania świata

Dbamy o rozwój rodziców:

Realizujemy autorski program „Program adaptacyjny dla grupy trzylatków” oraz "Rodzina - nasze korzenie".
    Organizujemy spotkania integracyjne, dni otwarte, zajęcia otwarte, dyżury logopedy.
    Urządzamy różne imprezy i uroczystości takie jak:

Pasowanie na „ Przedszkolaka"
    Mikołajki w przedszkolu
    Jasełka i spotkanie "przy choince"
    Zabawa karnawałowa
    Pierwszy dzień wiosny
    Festyn Rodzinny
    Pożegnanie sześciolatków połączone z zakończeniem roku szkolnego

Organizujemy:

wycieczki
    loterie
    kiermasze