środa, 07 października 2015 07:49

BOHATERTYGODNIA

 

Od października w Naszym Przedszkolu kontynuujemy cykl zajęć „Bohater Tygodnia”. Autorką pomysłu jest Carmen Ibanez Sandin, według której każde dziecko z grupy zasługuje na to, by poświęcić mu uwagę przez pełny tydzień. Dzięki temu mianowany Bohater może poczuć się w centrum zainteresowania i być najważniejszą osobistością w grupie przedszkolnej, która korzysta z szeregu przywilejów np. przez cały tydzień stoi w pierwszym rzędzie, pilnuje, aby przestrzegano grafiku zajęć, może przynosić do przedszkola osobiste przedmioty pozostawiane w specjalnie wyznaczonym do tego celu miejscu tzw. „ kąciku bohatera”. Przez pięć dni przedszkolny Bohater Tygodnia ,wyróżniony specjalną odznaką, każdego dnia opowiada coś o sobie

i swojej rodzinie, przedstawia swoje zainteresowania, ulubione przedmioty przyniesione z domu, zdjęcia, obrazki itp.

         Dziecko mianowane na Bohatera otrzymuje specjalną książkę, którą uzupełnia wraz z rodzicami i przynosi na zajęcia do przedszkola, by za pośrednictwem każdej wypełnionej tam strony przedstawić historię swojej osoby i rodziny. Kiedy dzieci ukończą edukację przedszkolną, zabiorą ze sobą do domu piękną pamiątkę – trzy książki, odpowiadające trzem kolejnym latom spędzonym w przedszkolu.

         Kochana Rodzinko Bohatera Tygodnia, mamy nadzieję, że podobnie jak wasze dziecko będziesz zmotywowana do realizowania z nami tego ćwiczenia! Liczymy na to, że z zaangażowaniem pomożesz Bohaterowi w wypełnianiu kolejnych stron Książki Bohatera Tygodnia i z chęcią pojawisz się w Naszym Przedszkolu, by wziąć czynny udział w dzieleniu się wspaniałymi wiadomościami na temat waszej pociechy i modelu rodziny, w której funkcjonuje.